ČLÁNEK

Bydlení v mobilním domě: Jaké výhody a nevýhody toto alternativní bydlení přináší?

Mobilní a modulové domy už dávno nejsou pouhými rekreačními objekty. Jejich vzhled i kvalita se spolu s časem zcela proměnily a dnes už představují velmi oblíbenou alternativu k tradičnímu bydlení. 

A není se čemu divit. Díky vyspělým technologiím a designovému vzhledu je totiž na první pohled jen stěží rozeznáte od klasických bungalovů.

Dosáhnout na vlastní bydlení je snem mnoha lidí, nicméně jen málokdo si může takový sen splnit. Výstavba rodinného domu je finančně i časově náročná a bytů v dobrých lokalitách je pouze omezené množství. A přesně to je jeden z důvodů, proč se začaly mobilní domy těšit takové oblibě. Jejich výstavba je velmi rychlá a svým obyvatelům poskytnou pohodlí domu za cenu běžného bytu.

Pokud tedy uvažujete o vlastním bydlení nebo si jen přejete oživit svou zahradu jedinečným místem k odpočinku či práci, pak jsou pro totiž vás mobilní domy jako stvořené. Přináší totiž celou řadu nesporných výhod!

Tip: Hledáte svůj vysněný dům? Pak si prohlédněte naše jedinečné modely MOHO Fjord, Hauser nebo MOHO Gotland.

Výhody bydlení v mobilním domě

Zatímco dříve bychom na mobilních a modulových domech našli pár výhod, dnes už je jejich stylový vzhled a kvalitní zpracování posunuly o několik úrovní výše. Lze je tedy považovat nejen za velmi vkusné bydlení, ale také za typ stavby, která přináší více pozitiv než záporů. Pojďme si je proto hlavní klady společně představit.


Získáte stylové a moderní bydlení

Doby, kdy mobilní domy připomínaly obytné přívěsy, jsou dávno pryč. Tedy určitě to platí v případě mobilních domů Flow House. Ty jsou na první pohled nerozeznatelné od klasických dřevostaveb a navíc mají nezaměnitelný, designový vzhled. Stylové prosklení v kombinaci se severským dřevem a moderní střešní krytinou Vás osloví už na první pohled.

Stavba je nízkoenergetická a ekologická

Díky sledování trendů a promyšlenému zpracování jsou naše domy nízkoenergetické a jejich provoz je finančně dostupný. Kromě toho jsou naše domy díky pečlivě vybraným a získaným materiálům také ekologické. Do přírody tak zapadnou nejen svým vzhledem, ale také vlastnostmi.

Bydlíte ve svém

Ačkoliv je bydlení v pronájmu dnes už běžným jevem, stále je dobré myslet na jistoty. Ty vám přinese pouze vlastní bydlení. Díky němu nejste závislí na rozmarech pronajímatelů a svým potomkům zajistíte střechu nad hlavou.

Jste blíže k přírodě

Bydlení v bytě přináší jisté pohodlí. Co však už tolik pohodlné není, mohou být hluční sousedé, nedostatek soukromí nebo minimální přístup k přírodě. Naše mobilní domy vás nejenže k přírodě přiblíží, ale dokonce vás s ní přímo propojí. Díky bohatému prosklení našich domů se okolní krajina stane součástí Vašeho nového domova. Kromě toho vám velká okna umožní vyjít přímo do přírody hned z několika místností.

Získáte kvality domu za ceny bytu

Jednou z největších výhod pořízení mobilního domu je však jeho příznivá cena. Pokud totiž porovnáte cenu našich mobilních domů s bytem o stejných dispozicích, zjistíte, že jsou naše domy skutečně cenově dostupné. Navíc nabídnou moderní a svěží vzhled, soukromí a veškeré pohodlí rodinného domu. Poměr kvality a ceny je tedy jednou z největších předností tohoto typu bydlení.

Realizace je rychlá

Legalizace stavby a její realizace mohou někdy trvat celé roky. V případě mobilních domů je však celý proces mnohem rychlejší. Legalizaci stavby a kolečku po úřadech se sice nevyhnete, nicméně následná výstavba mobilního domu zabere pouze tři měsíce. Samotné ustavení domu pak trvá pouhý jeden den. Když se tedy dnes rozhodnete žít ve svém, už za pár měsíců si můžete užívat pohodlí plně vybaveného domu.

Nemusíte shánět řemeslníky

Další nepříjemnost, které se nákupem mobilního domu vyhnete, je shánění nejrůznějších řemeslníků a vyřizování nekonečných reklamací. Díky tomu, že u nás veškerá řemeslná práce probíhá na jednom místě, nemusíte si dělat starost se sháněním jednotlivých specialistů pro zhotovení dílčích částí stavby. K zařízení interiéru vám postačí si vybrat z jediného katalogu a my vše zařídíme za vás. To vám ušetří nejen peníze, ale také nervy a hodiny telefonování, plánování a změn v rozvrhu prací.

Užíváte si veškeré výhody klasického bydlení 

Že mobilním domům určitě něco chybí? Ne, skutečně tomu tak není. Mobilní dům snadno napojíte na inženýrské sítě a můžete si tak užívat naprosté pohodlí. Podle varianty domu, kterou zvolíte, si pak nastavíte výši komfortu. Naše domy jsou celoroční, odolné i designové. Můžete v nich mít i tolik oblíbené věci, jako je krb, podlahové topení, pračku, ledničku i další obvyklé spotřebiče a zařízení.

Nevýhody pořízení mobilního domu

Abychom ale zůstali objektivní, tak i život v mobilním domě může narážet na jistá úskalí. Stejně je tomu však v případě bytu nebo rodinného domu. Zkrátka neexistuje žádná varianta bydlení, která by přinášela jen samá pozitiva a žádné zápory. Nyní se tedy podívejme na ty, které provází život v mobilním domě.

Potřebujete vlastní pozemek

Mobilní dům je jednoznačně šťastnou volbou pro každého, kdo má k dispozici vlastní pozemek. Nelze jej totiž umístit kamkoliv. Stavba musí být vždy legalizována. Na nutnost vlastního pozemku však narazíte pokaždé, když se rozhodnete pro vlastní výstavbu. 

Mobilní domy mají omezenou velikost

Naše mobilní domy jsou dostupné v několika velikostech a dispozičních úpravách. Jsou tak připraveny uspokojit potřeby párů i větších rodin. Vždy je ale třeba vybírat pouze z dané nabídky. U mobilních domů totiž nelze měnit dispozice prostoru ani maximální velikost. To lze ale řešit terasou nebo přístavbou, kterou naplánujete podle svých potřeb.

Musíte se vzdát některých představ

Představovali jste si ohromný dvoupatrový dům s vnitřní saunou a rozsáhlou vstupní halou? Tak této vize se budete zřejmě muset vzdát. Mobilní domy totiž nedokáží uspokojit všechny vaše představy a budete muset slevit ze svých nároků. V případě našich mobilních domů toho však nebudete litovat.

Potřebujete přístupnou příjezdovou cestu

Abyste si mohli užívat pohodlí nového domova, je nejprve třeba ho na váš pozemek dostat. K přepravě mobilních domů používáme těžkou techniku, a tak je důležité, aby byl váš pozemek přístupný a vybavený dostatečně širokou příjezdovou cestou.


Nevěříte, že bydlení v mobilním domě s sebou přináší tolik výhod? Pak se přijeďte přesvědčit. Rádi vás přivítáme v našem
showroomu a zodpovíme všechny vaše dotazy. I ten nejmenší mobilní nebo modulový dům totiž dokáže nabídnout velkou budoucnost.