ČLÁNEK

Kupujete mobilní dům? Více než o cenu se zajímejte o dodavatele!

Plánujete si pořídit mobilní dům? Nenechte se unést pouze hezkým vzhledem. Mobilní domy jsou teď totiž v kurzu a s tím souvisí také nárůst počtu jejich prodejců

Ne každý však nabízí řešení, které splní vaše očekávání. Aby se váš sen neproměnil v noční můru, vyberte si prodejce podle následujících kritérií.

Chtějte vidět domy naživo

Našli jste na internetu prodejce, který nabízí krásný mobilní dům za skvělou cenu? Buďte obezřetní! Fotky mohou klamat a vše ukazovat v lepším světle. Nespokojte se pouze s hezkými snímky nebo virtuální prohlídkou. Trvejte na osobní návštěvě a celý dům si na místě důkladně prohlédněte.

Nejlepší ze všeho je návštěva showroomu, kde si můžete jednotlivé domy projít a zjistit, zda vyhovují vašim požadavkům. Specialista prodeje by pak měl zodpovědět všechny vaše dotazy a provést vás celým nákupem.

Osobní zkušenost a zážitek jsou ty nejdůležitější, proto jsme pro vás připravili hned dva showroomy, a to v Hradci Králové a Bratislavě. Jedině tak totiž uvidíte kvalitu domu a prožijete jeho atmosféru na vlastní kůži.

Ujistěte se, že v domě budete moct žít

I když může vámi vybraný mobilní dům vypadat jako dokonalé místo pro život, ne vždy tomu tak musí být. Legislativa, která vám umožní dům trvale obývat, je místy složitá. Toho využívá celá řada prodejců a o spoustě skrytých nástrah před prodejem mlčí. Pak mohou nastat problémy s čerpáním hypotéky nebo legalizací stavby.

Bez povolení stavebního úřadu se pak dostanete do problematické situace, která může vyústit až ve finanční pokuty a odstranění stavby. Původně výhodná koupě tak může skončit velmi nepříjemně.

Mnoho prodejců vás však dopředu na některá úskalí neupozorní a celý proces zařizování nechají na vás. V moment, kdy nastanou komplikace, se navíc od celé věci distancují.

Tip: Nenechte se oklamat prodejci. Koupě mobilního montovaného domu se bez povolení stavebního úřadu neobejde!

Za nízkou cenou se často skrývají další náklady

Dokonalý dům za jedinečnou cenu? Podívejte se, co je v ní započítáno! Je dům řádně zateplen? Jak vypadá vybavení domu? Může vůbec tento mobilní dům sloužit k trvalému bydlení? Je důležité se ptát hned na začátku. Špatná koupě se totiž může později dost prodražit. Proto se ptejte také na to, jaké služby jsou v ceně zohledněny.

Ve Flow House jsou všechny náklady transparentní. U každého domu uvádíme, kolik stojí a jaké vybavení je zahrnuto. Kromě toho jasně vidíte, jakou částku zaplatíte v dílčí části celého procesu.

Hledejte víc než firmu - hledejte partnera

Nákup mobilního domu je teprve prvním krokem. Poté se totiž roztočí kolečko jednání s příslušnými úřady, přípravy pozemku a následné ustavení domu. Všechny tyto kroky přináší nespočet komplikací a zádrhelů. Proto byste si rozhodně měli ověřit, zda vám s touto částí prodejce pomůže. Není to totiž samozřejmostí.

Protože víme, že hledání nejvhodnější varianty legalizace domu nebo obstarávání projektové dokumentace bývá pro klienty často složité, úzce spolupracujeme s projekční kanceláří. Díky tomu se na nás můžete spolehnout ve všech částech od výběru domu až po nastěhování.

Kromě prověření pozemku obstaráme také projektovou dokumentaci, vyřídíme komunikaci s úřady a dům dopravíme na vybrané místo. S námi zkrátka víte, na čem jste a nemusíte se bát, že dům nepůjde užívat k trvalému bydlení nebo nastane jiný problém. Celý proces totiž hlídáme od samotného začátku a zajistíme pro vás všechna potřebná povolení a s tím související dokumenty.

Krásný neznamená kvalitní a odolný

Naše domy jsou celoročně obyvatelné nejen na papíře, ale také ve skutečnosti. Jsou totiž konstruovány z těch nejodolnějších a nejlepších dostupných materiálů.

Stabilní základ domu tvoří ocelová kostra. Podlaha je chráněna pozinkovaným plechem a celá fasáda je odvětrávaná. Možnost zateplení domu PUR pěnou patří mezi vůbec nejlepší alternativy a spolu s dalším důkladně promyšlenými detaily je provoz domu skutečně nízkonákladový.

Vybavení domu je pro nás navíc stejně důležité jako jeho konstrukce. Podstatnější než vzhled je ale kvalita použitých materiálů a možnost přizpůsobení interiéru na míru potřeb.

Interiéry našich mobilních domů navrhujeme nejen v souladu s trendy a estetikou, ale především dbáme na odolnost materiálů a jejich dlouhou životnost. To není samozřejmostí pro všechny výrobce. Proto se nenechte unést hezkým vzhledem, ale ptejte se na materiály a technickou propracovanost vybraného mobilního domu.

Chtějte reference

Každý jednou začínal. Vždy je ale lepší zvolit dodavatele, který má za sebou prokazatelné zkušenosti. Díky tomu vidíte, že už několik klientů dovedl ke spokojenému bydlení a ví, jak postupovat v jednotlivých situacích a obtížích, které mohou nastat.

Nebojte se říct o reference nebo chtít vidět úspěšně realizované stavby. Díky tomu budete mít jistotu, že později nenarazíte na problémy, které mohou být nenapravitelné.

Neustupujte ze svých představ a snů

Každý člověk nebo rodina má rozdílné potřeby a představy o vysněném bydlení. Nevzdávejte se svých snů a najděte si takového dodavatele, který dokáže dispozice domu i jeho vybavení plně přizpůsobit vašim potřebám.

V našich katalozích najdete přehled základního i doplňkového vybavení každého domu. Pokud je však vaše představa ještě trochu jiná, neváhejte se na nás obrátit. Spokojenost klienta je naší prioritou a uděláme maximum proto, aby se vámi vybraný dům stal domem snů.

Koupí domu to nekončí

Stabilní firma se zkušenostmi přináší ještě jednu velkou výhodu – nabídne vám totiž záruční i pozáruční servis. To vám ušetří spoustu času, starostí, ale také zařizování. Se správným dodavatelem totiž na nic nejste sami ještě dlouho poté, co se nastěhujete.

Pro nás je tato služba běžná. O klienta se totiž staráme nejen během koupi domu, ale také poté. V případě problému se na nás proto můžete obrátit a my najdeme to nejvhodnější řešení.

Aby byl náš seznam kritérií pro výběr vhodného dodavatele kompletní, je třeba přidat ještě poslední bod: dejte na celkový dojem. Pokud se vám dům líbí, ale na prodejci nebo nějaké dílčí části procesu se vám něco nezdá, dejte na své pocity a vše si ještě jednou promyslete. Nákup mobilního domu je velkou investicí a takový krok je dobré udělat, když jste na to připraveni a nemáte žádné pochyby.

Mobilní dům může být dokonalým místem pro život. Celá realizace navíc může proběhnout během pár měsíců a bez jediné starosti. Přijeďte se o tom přesvědčit. Rádi vás přivítáme v jednom z našich showroomů 🙂