ČLÁNEK

Vlastní bydlení je nedostupné pro čím dál více lidí.

Krize bydlení je velmi závažným tématem. Ceny bytů a domů neustále rostou a mnoho mladých lidí si dnes vlastní bydlení zkrátka nemůže dovolit.


Přitom existuje snadný způsob, jak bydlet pohodlně, stylově, rychle a za dostupnou cenu.


Řešením jsou designové mobilní a modulární domy.

Ceny bytů se v posledních letech vyšplhaly neuvěřitelně vysoko. Čím dál více lidí proto bydlí v pronájmech. Nejistota z budoucího vývoje však mnoho Čechů vede k hledání vlastního bytu či domu. Problém však přichází s pořizovací cenou. Průzkumy ukazují, že velké procento mladých párů na vlastní bydlení dnes dosáhne jen stěží.


Za problémy mohou stoupající ceny nemovitostí a zpřísnění podmínek k získání hypotéky. Pokud se tedy poohlížíte po vlastním bydlení, je třeba rozšířit možnosti, ve kterých hledáte.

VLASTNÍ BYT

Vysoká pořizovací cena a omezený výběr

Nejběžnějším způsobem, jak získat vlastní bydlení, je pořízení bytu. Problém ale aktuálně představují poměrně vysoké ceny. Jen málokdy jsou totiž nižší než 50 000 Kč za m2, v Praze nebo Brně tyto ceny překračují dokonce 100 000 Kč za m2.

Díky vysokým cenám pak lidé slevují ze svých nároků. Výsledkem je pořízení menšího bytu v méně preferované lokalitě a s případnou potřebou další rekonstrukce. Investice do vlastního bydlení pak stále rostou.

Průměrná cena bytu o rozloze 60 m2 činí v listopadu letošního roku 2022 zhruba 4 000 000 Kč.

STAVBA NOVÉHO DOMU

Vysoké náklady
a dlouhé čekání

Obdobně problematická je i výstavba nového domu. Se stoupajícími cenami materiálů se ceny hrubých staveb mohou prodražit. V posledních letech se náklady zvedly zhruba o čtvrtinu.


Pokud k této skutečnosti přičtete i cenu pozemku a postupné zařízení domu, vstupní investice se vyhoupnou na několik milionů.

Samotná hrubá stavba totiž může vyšplhat na 3 000 000 Kč, přičemž je třeba brát v potaz, že to je pouhých 40 % veškerých nákladů do nového domu.


​Investice do nového domova navíc neznamená, že budete ihned bydlet. Vyřízení projektové dokumentace a získání povolení, výstavba domu a realizace interiéru mohou trvat i tři roky.

MOBILNÍ A MODULÁRNÍ DOMY

Levné, celoroční
a stylové bydlení

Jak tedy situaci řešit, pokud chcete vlastní bydlení za dostupnou cenu a přestěhovat se rychle, abyste nemuseli platit nájem ve stávajícím bytě? Odpověď je prostá: Stačí si pořídit mobilní nebo modulový dům. Ačkoliv i zde budete muset navštívit stavební úřad a stavbu zlegalizovat, samotná výroba pak bude trvat pouhé tři měsíce.


Hned poté se můžete nastěhovat a využívat veškeré výhody plně vybaveného domu.


Mobilní domy již dávno nevypadají tak, jak je možná znáte. Jedná se o kvalitní a designové celoroční stavby s pevnou ocelovou konstrukcí, kvalitním dřevěným obložením, odolnou střechou a důkladným zateplením.

V naší nabídce najdete tři různé modely kolaudovatelných domků v několika velikostech a dispozičních úpravách. Naše domy charakterizuje severský design, udržitelnost, přírodní materiály a spojení s okolní krajinou. Kromě toho jsou dispozice každého domu detailně promyšleny tak, aby byl dům útulný, ale přesto vzdušný a nepůsobit stísněně.


Nákupem jednoho z našich mobilních nebo modulárních domů tak získáte pohodlí bytu s výhodami rodinného domu, a to vše za dostupné ceny a bez čekání.


Pokud tedy sníte o vlastním bydlení, prohlédněte si nabídku našich celoročních domů. Navštívit nás můžete také v našem showroomu v Hradci Králové nebo se nám ozvat s jakýmkoliv dotazem. Naše domy jsou jedinečným řešením pro všechny, kteří chtějí bydlet ve svém.